رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ترویج آموزه‌های قرآنی در دستگاه‌های اجرایی یک وظیفه همگانی است


5 مرداد, 1399 - 14:42 -- روابط عمومی ۲
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری:

ترویج آموزه‌های قرآنی در دستگاه‌های اجرایی یک وظیفه همگانی است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: ترویج فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در جامعه، به ویژه دستگاه‌های اجرایی مانند شهرداری‌ها یک اصل و وظیفه همگانی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مصطفی صالحی در جلسه توسعه فرهنگی قرآنی تصریح کرد: دستیابی به جامعه‌ای مانند ایران که متمسک به قرآن و عترت است در گرو عزم و اراده هماهنگ مدیران برای توسعه و نشر فرهنگ قرآنی و آموزه‌های مرتبط با آن می‌باشد.

وی، منشور توسعه فرهنگ قرآنی را  نخستین حرکت و قدم در حوزه قرآن کریم دانست و افزود: برنامه‌ریزی برای طی کردن این مسیر باید به گونه‌ای باشد که در آن کلیات ساختار اجرایی، اهداف، سیاست‌ها و راهبردهای توسعه فرهنگ قرآنی به طور کامل اجرا شود. 

این مسوول امور شهری و شوراها با اشاره به اهمیت توسعه و ارتقاء فرهنگ قرآنی در کلیه سطوح سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی مدیریت شهری و روستایی، تصریح کرد:  تحقق این موضوع وابسته به عزم، اراده و هماهنگی مدیران شهری و روستایی برای توسعه و ساماندهی فرهنگ و فعالیت‌های قرآنی در شهرها و روستاها است. 

به گفته وی، استفاده از تمامی ظرفیت‌ها لازمه این موضوع بوده و باید به خانه‌های قرآنی موجود در حوزه شهرها و روستاها بیش از پیش توجه شود. 

صالحی با تاکید ویژه بر اهمیت این موضوع  از تمامی مدیران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا خواست تا از تجربیات خود در این زمینه استفاده کرده و با حداکثر ظرفیت خود در همه زمینه‌ها برای توسعه این فرهنگ استفاده کنند.