رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهرداری الکترونیک از خواسته های مهم مدیران شهری و شهروندان می باشد


23 ارديبهشت, 1399 - 22:18 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل دفتر امورشهری و شوراها :

شهرداری الکترونیک از خواسته های مهم مدیران شهری و شهروندان می باشد

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها گفت: شهرداری الکترونیک یک از خواسته های مهم مدیران شهری و شهروندان می باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها بیان کرد:شهرداری الکترونیک یکی از خواسته های مهم مدیران شهری و شهروندان می باشد.
مصطفی صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها در گردهمایی شهرداران و مسئولین فناوری اطلاعات شهرداریهای استان بیان کرد:حرکت در مسیر شهرداری الکترونیک و هوشمند خواسته مهم مدیران حوزه شهری و شهروندان می باشد.


وی در ادامه افزود:با پیشرفت سریع جوامع و رشد فن آوری های اطلاعاتی مباحثی جدید در حوزه شهرداریها مطرح شده است که استقرار آنها می تواند موجب تسریع در پیشرفت مادی و معنوی شهروندان ونیز صرفه جویی در وقت و هزینه ها شود.

وی تصریح کرد:ارائه خدمات فراگیر به شهروندان  به صورت متمرکز در یک شهر با تحقق شهرداری الکترونیک میسر می گرددو از آنجا که هدف مدیریت شهری کنترل کنترل ،هدایت و توسعه همه جانبه و پایدار شهر است و این امر با مشارکت شهروندان محقق می گردد لذا شهرداری الکترونیک بستری را فراهم می کند تا ارانه خدمات مورد نیاز به شهروندان با حداکثر کارایی محقق گردد.

وی ادامه داد:استفاده از روشهای نوین مانند شهرداری الکترونیک مواهبی چون کاهش زمانی اتلاف شده شهروندان در ترافیک ،عرضه بهتر خدمات،توزیع عادلانه تر امکانات ،کاهش آلودگی محیط زیست،افزایش اشتغال و بهبود مدیریت پایدار شهری را در پی دارد.
وی در پایان ضمن اشاره به لزوم متحول کرد نظام الکترونیکی شهرداریها افزود:با  گسترش زیرساختی الکترونیکی شهرها می توان تمام فعالیتهای شهرداریها با سایر دستگاههای اجرایی و مردم  را در بستر آی تی قرار داد و این اراده باید در شهرداریها شکل بگیرد.