رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهرداران استان قزوین منابع جدیدمالی را برای اداره شهرشناسایی کنند


8 دى, 1398 - 20:47 -- روابط عمومی2
مدیر کل امور شهری و شوراها استانداری:

شهرداران استان قزوین منابع جدیدمالی را برای اداره شهرشناسایی کنند

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین گفت: با توجه به محدودیت منابع اعتباری شهرداران باید در فکر شناسایی منابع جدید مالی و استفاده از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای طرح ها باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه شهرداران و سازمان همیاری‌های شهرداری‌های استان در استانداری قزوین برگزار شد.

مصطفی صالحی در این جلسه اظهار داشت: در شرایطی که با محدودیت منابع مالی روبرو هستیم از شهرداران انتظار می‌رود نظارت فنی بر پروژه‌های عمرانی را تشدید کنند تا کارها کیفی شود.

وی بیان کرد: نصب دوربین‌های نظارتی، نگاه کارشناسی در طرح‌های عمرانی، جذب سرمایه گذار و شناسایی منابع جدید مالی از اولویت‌های شهرداران در شرایط کنونی است.


مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین تصریح کرد: در سال‌های گذشته برای جذب سرمایه گذار اقدام شد و مطالعه در ۵ شهر صورت گرفت و از سایر شهرداران هم انتظار داریم یک کار مطالعاتی دقیق از وضعیت خود ارائه کنند تا بتوان بخش خصوصی را در کارها مشارکت داد.

فعالیت در شهرداری‌ها با مطالعه و پشتوانه تحقیق باشد

وی اظهار داشت: همه کارهای ما در شهرداری‌ها حتماً باید با مطالعه و پشتوانه تحقیقاتی باشد و اگر نیروها نیازمند آموزش بودند آماده همکاری و برگزاری کلاس‌های تخصصی هستیم.

صالحی در ادامه تقویت نشاط و شادی در جامعه را ضروری دانست و افزود: شهرداران با اجرای طرح عمرانی ضروری و نیز برگزاری مراسم جشن و کارهای فرهنگی باید به تقویت نشاط و شادابی در شهرهای خود اقدام کنند.


تحقق ۸۳۷ میلیارد تومان بودجه شهرداری‌ها

وی در ادامه اضافه کرد: از مجموع ۸۸۷ میلیارد تومان بودجه شهرداری استان قزوین تاکنون ۸۳۷ میلیارد تومان محقق شده است.


صالحی گفت: خوشبختانه با نظارت جدی انجام شده بکارگیری نیروی جدید در شهرداری‌ها به صفر رسیده و این چالش حل شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین تصریح کرد: توجه به اجرای طرح‌های ویژه بانوان بویژه احداث بوستان در شهرداری‌ها در اولویت قرار گیرد.

صالحی در خصوص فرارسیدن فصل سرما و در پیش بودن برف و باران هم گفت: از شهرداران انتظار می‌رود ضمن آماده باش کامل تمهیدات لازم را برای امداد رسانی و پیشگیری از حوادث اتخاذ کنند