رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تعامل دوسویه با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رفع موانع و ارائه خدمات مطلوب کمک می کند


15 مرداد, 1398 - 09:51 -- روابط عمومی2
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری:

تعامل دوسویه با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رفع موانع و ارائه خدمات مطلوب کمک می کند

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در نشست شهرداران استان بیان کرد:تعامل دوسویه و ارتباط بیشتر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای رفع موانع و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان امری ضروری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در نشست شهرداران استان که با حضور معاون هماهنگر امور عمرانی استانداری،دوتن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی،مدیران کل امور مالیاتی و دیوان محاسبات استان و روسای شوراهای اسلامی شهرها،شهرستان و استان تشکیل شد بیان کرد:تعامل دو سویه و ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای رفع موانع و مشکلات مدیریت شهری و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان امری ضروری می باشد‌.

صالحی در ادامه افزود: نمایندگان مردم در مجلس همانند نمایندگان شورای شهر به عنوان بازوی پر توان برای مجموعه مدیریت شهری هستند و آگاهی شان از مسائل و مشکلات مدیریت شهری کمک میکند تا معضلات به درستی شناخته و بسیاری از مشکلات به کمک این عزیزان مرتفع میشود.
وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بودجه شهرداریهای استان افزود: در حال حاضر وضعیت ضعیف درآمدی تقریبا اکثر شهرداریهای استان حدود ۱۴ میلیارد تومان حقوق و مزایای عقب افتاده داریم که امیدواریم با تقویت راهکارهای تامین منابع با  همراهی و تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسولین استانی و کشوری این مشکل برطرف شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت صدور پروانه های ساختمانی به عنوان یکی از منابع درآمدی شهرداریها گفت:صدور پروانه های ساختمانی در سالجاری حدود ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است‌ وی ادامه داد:با توجه مشکلات کارکنان شهرداریها در خصوص دریافتی حقوق و مزایا از نمایندگان مجلس درخواست داریم تا قانون مدیریت خدمات کشوری جایگزین قانون نظام هماهنگ پرداخت شود تا باعث ایجاد انگیزه مضاعف در پرسنل زحمت کش شهرداریها شود.
صالحی ادامه داد:شهرداریها در حال حاضر با مشکلات زیادی دست به گریبان هستند مشکلات مبتلابهی مانند:زمین های قولنامه ای،اوقافی بودن اراضی،اصلاح طرحهای جامع،نوسازی بافت فرسوده،بازآفرینی شهری،مسائل حاشیه نشینی و....که مجموعه مدیریت شهری استان از نمایندگان محترم مجلس انتظار داریم با وضع قوانین به موقع و درست باری از دوش مدیران شهری کم کنند.

در پایان نیز اعضای حاضر در جلسه به بیان مشکلات و دغدغه های خود در حوزه مدیریت شهری پرداختند.