رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هزینه انجام تخلفات را در حوزه شهری بالا خواهیم برد


19 تير, 1398 - 14:42 -- روابط عمومی2
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری:

هزینه انجام تخلفات را در حوزه شهری بالا خواهیم برد

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در نشست شهرداران استان گفت: باید برای پیشگیری از تخلفات هزینه انجام آن را بالا ببریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه مجمع شهرداران پیش از ظهر چهارشنبه با حضور علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، محمدی قاسمی دادستان، مصطفی صالحی مدیر کل دفتر شهری در استانداری برگزار شد.

در این جلسه صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها ضمن اعلام  دلایل برگزاری جلسه بیان کرد: باید همه در خط قانون حرکت کنیم و تا حد ممکن قوانین به نفع شهروندان تفسیر گردد.

وی ادامه داد:قوانین موجود در حوزه شهری نیاز به بازنگری دارد تا بتوان مشکلات شهروندان به طور کامل  مرتفع گردد و تا انجام این مهم باید در مسیر قوانین موجود حرکت نماییم.
صالحی در ادامه اظهار کرد : برای کاهش تخلفات در حوزه مدیریت شهری باید ضمن کاهش بستر تخلفات هزینه انجام تخلفات را نیز بالا ببیریم. و در این راستا از ابزارهای شفافیت،الکترونیکی کردن اتوماسیون اداری،فضای مجازی و ... استفاده کرد.

وی در ادامه گفت: این جلسات در سطح شهرستانها نیز می تواند جهت تعامل بیشتر حوزه قضایی و شهری با محوریت فرمانداران جلسات متناظر تشکیل گردد.

وی ادامه داد: در حوزه مدیریت شهری نباید منفعلانه عمل کنیم اگرچه انععطاف لازم باعث کارها خواهد شد اما کوتاهی در حوزه مثل توسعه شهری باعث ایجاد حاشیه نشینی و مشکلات مربوطه از قبیل امنیتی و اجتماعی برای شهرها خواهد شد.

وی در ادامه همه مسئولین مرتبط را به عمل به قانون که میثاق ملی ماست توصیه کرد و افزود قانون شهرداریها در چند دهه قبل تدوین شده است و پاسخگوی مطالبات و مشکلات مردم نیست که در همین راستا باید قوانین به روزرسانی و بازخوانی گردد.
صالحی در ادامه اظهار کرد : قوانین و نحوه اجراء آن باید به طور مستمر بازخوانی شود تا به موقع بتوانیم عمل کنیم  و در زیر آوار تخلفات متعدد قرار نگیریم.


وی در پایان ضمن اشاره به مسئولین حقوقی شهرداریها افزود: مسولین حقوقی باید آخرین قوانین و بخشنامه ها ابلاغی را رصد نمایند و نسبت به اعمال آن در حوزه خود اقدام قانونی به عمل آورند. وی همچنین بر نظارت شوراهای اسلامی شهرها تاکید کرد و افزود:یکی از وظایف شوراها نظارت بر عملکرد شهرداریها است که می تواند بسیاری از تخلفات را کاهش دهد.
درادامه تعدادی از شهرداران و روسای اسلامی شهرهای استان و حاضرین در جلسه ،به بیان مشکلات مبتلابه حوزه خود پرداختند.