رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ورود شوراها به صف بندی های سیاسی آنها را از کارکرد اصلی خود دور می کند


9 ارديبهشت, 1398 - 00:27 -- روابط عمومی 3
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری :

ورود شوراها به صف بندی های سیاسی آنها را از کارکرد اصلی خود دور می کند

مصطفی صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین در همایش گرامیداشت 9 اردیبهشت روز ملی شوراها در شهرستان آییک گفت:ورود شوراها به صف بندی های سیاسی و جناحی آنها را از کارکرد اصلی خود دور می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

‍ مصطفی صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین در همایش گرامیداشت 9 اردیبهشت روز ملی شوراها در شهرستان آبیک اظهار کرد: یکی از آسیب‌هایی که نهاد نوپای شکل گرفته شورا را تهدید می‌کند و موجب می‌شود از کارکردهای اجتماعی و شهری فاصله بگیرد ورودبه صف‌بندی‌‎های سیاسی، جناحی و حزبی است. 
وی دو قطبی شدن شوراها را آسیب جدی دانست و افزود: از شوراها درخواست می‌شود به انتظارات مردم توجه کنند و مسیر شفاف‌سازی را باز کنند و مردم هم طبق قانون حق دارند از مسائل مالی شوراها اطلاع یابند تا به مشارکت مردم لطمه وارد نشود. 
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین با اشاره به ایجاد سامانه‌ای برای ثبت تمام مصوبات و کمیسیون‌های شوراها در استان قزوین اضافه کرد: اطلاعات این سامانه به مردم و نخبگان اعلام می‌شود و می‌توانند نقطه نظرات خود را اعلام کرده که در مدیریت شهری تاثیرگذار خواهد بود. 
وی تصریح کرد: شوراها باید در بخش پروژه‌ای اولویت‌بندی کرده و به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بپردازند و توقعات را در راستای بودجه برآورده کنند. 
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین افزود: موضوعی که سال‌های گذشته غفلت شده ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها بوده که شهرداران و مسئولان قضایی باید به طور جدی پیگیر این موضوع باشند تا از تصرف حریم رودخانه‌ها جلوگیری شود.