رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

1350 میلیارد ریال اعتبار ارزش افزوده در استان قزوین توزیع شد


5 دى, 1397 - 12:08 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین:

1350 میلیارد ریال اعتبار ارزش افزوده در استان قزوین توزیع شد

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: طی 9 ماه سال جاری یک هزار و 350 میلیارد ریال اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده میان شهرداری های قزوین توزیع شده است و امیدواریم در سه ماه باقی مانده درصد بیشتری در این زمینه اختصاص یابد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" ایرج زاهدپور "  در دیدار با شهرداران استان قزوین که در استانداری برگزار شد،اظهار داشت: در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و 560 میلیارد ریال اعتبار ارزش افزوده میان شهرداری های استان قزوین توزیع شده بود.
زاهدپور افزود: در 9 ماه سال جاری 2 هزار و 900 تن قیر به شهرهای زیر 50 هزار نفر استان تخصیص یافت که از این رقم 2 هزار تن تحویل شده و 900 تن در حال تحویل است.
وی با اشاره به برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ادامه داد: فضا سازی معابر سطح شهر با خلاقیت و نوآوری، تببین دستاوردها در نشست های خبری و انتشار گزارش های آماری و مقایسه ای در خصوص دستاوردهای قبل و بعد از انقلاب از جمله انتظارات حوزه مدیریت شهری از شهرداران است.


این مسئول ادامه داد: برگزاری دیدارهای مردمی در سطح شهر، استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای انتشار گزارش عملکرد و دستاوردها، اطلاع رسانی بخشودگی جرایم،برنامه ریزی برای افتتاح طرح های عمرانی در دهه فجر، نشست با گروه های مرجع و تکریم پررنگ تر اربابان رجوع از درخواست های دیگر مدیریت شهری برای برگزاری باشکوه جشن ایام الله دهه فجر است.

وی اضافه کرد :در صورت امکان نمادهای فاخر با موضوع چهلمین سالگرد انقلاب در سطح شهر جانمایی شود،همچنین می توان از ظرفیت فضای مجازی برای بیان عملکرد انقلاب بهره برد.
وی ادامه داد: برگزاری دیدارهای مردمی در سطح شهر به منظور رسیدگی به مشکلات و شرکت در میزگرد هاو نمایشگاههای شهری و استانی با هدف انعکاس دستاوردها و خدمات چهل ساله نظام نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرداری ها را ضروری دانست و افزود:پروژه های جدید می بایست زمانی تعریف شود که پروژه های نیمه تمام تکمیل و به بهره برداری رسیده باشد.
زاهدپور خاطر نشان کرد: شهرداری ها باید برنامه محوری را با روزمرگی جایگزین نموده و پیوست های فرهنگی، اجتماعی ، حقوق و فرهنگ شهروندی را در اجرای برنامه های  عمرانی مدیریت شهری در نظر بگیرند.
مدیرکل دفتر شهری و شوراها تاکید کرد: استفاده از اوراق تسویه ، فرصت خوبی فراهم آورده تا دستگاههای اجرایی و شهرداری ها بتوانند بخشی از معوقات خود را از این طریق تهاتر کنند و با توجه به محدودیت زمانی انتظار می رودشهرداری ها در اسرع وقت نسبت به این موضوع اقدام نمایند.
وی در جلسه مذکور همچنین به ضرورت انتشار گزارش عملکرد مالی و اداری شوراها برای اطلاع عموم، ایجاد پایگاه رایانه ای برای درج اطلاعات مرتبط با مصوبات و عملکرد و ... تاکید کرد.
وی افزود: شهرداری ها با توجه به وضعیت اقتصادی و درآمدی کشور و استان از استخدام نیروهای جدید خودداری کنند چون تامین نشدن درآمدها و جذب نیروهای جدید با یکدیگر همخوانی ندارند.
زاهدپور گفت: دولت برای کاهش 30 درصدی مصرف آب فضای سبز تعهد داده است و باید شهرداران از طریق آبیاری تحت فشار، اصلاح شبکه آبیاری،کاشت درخت های مقاوم و ... در این زمینه اقدام کنند.