رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قزوین در مدیریت پسماندها، عملکرد قابل قبولی دارد


11 آذر, 1397 - 08:18 -- روابط عمومی 3
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین:

قزوین در مدیریت پسماندها، عملکرد قابل قبولی دارد

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین گفت:قزوین،در مدیریت پسماندها به شیوه علمی و بهداشتی عملکرد قابل قبولی دارد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

ایرج زاهدپور در جلسه ای که به منظورمدیریت پسمانهای استان با حضور دستگاههای ذیربط در دفتر امور شهری برگزار گردید افزود:  استان قزوین در مدیریت پسماندها به روش علمی و بهداشتی  عملکرد قابل قبولی را در کشور داراست.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به سیاست های دولت و وزارت کشور و اسناد بالا دستی برای جلوگیری از پراکندگی و ایجاد محلهای دفن در شهرها و روستاها در زمین های حاصل خیز و همچنین برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و اراضی کشاورزی تاکید بر تجمیع و مدیریت یکپارچه برای مدیریت کلیه پسماندها با رویکرد مذکور را دارند.

زاهدپور گفت:استان قزوین با همکاری سازمان نظام پزشکی ،دانشگاه علوم پزشکی توانسته کلیه پسماندهای عفونی و پزشکی را از مطبها و درمانگاهها و سایر مراکز درمانی با خودروهای مخصوص جمع آوری و نسبت به بیخطر سازی آنها اقدام و به صورت زباله عادی برای دفن به شهرداری تحویل می گردد.

وی در پایان افزود:طبق برنامه ها و اقدامات صورت گرفته با هماهنگی و همکاری سازمان محیط زیست و صنعت و معدن پسماندهای صنعتی واحدهای تولیدی استان طبق روال گذشته پسماندهای مربوطه جمع آوری و در مکان مشخص شده توسط پیمانکار طرف قرارداد به  سایت منتقل می گردد.