رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رویکرد شهرداریها در دوره جدید، فرهنگی-اجتماعی است


7 شهريور, 1397 - 13:54 -- روابط عمومی 3
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین:

رویکرد شهرداریها در دوره جدید، فرهنگی-اجتماعی است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت:رویکرد شهرداریها در دوره جدید فرهنگی-اجتماعی و توجه به نشاط اجتماعی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

ایرج زاهدپور در نشست خبری به مناسبت هفته دولت که در سالن اجتماعات مدیریت بحران برگزار شد، افزود: براساس پیش بینی های به عمل آمده سعی داریم امسال وظایف و رویکرد شهرداری ها را بیشتر به سمت اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی و شور و نشاط اجتماعی سوق دهیم   و فعالیت شهرداریها صرفا به فعالیت های عمرانی محدود نشود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: امسال و در هفته دولت 50 طرح شهرداری های استان با مجموع یک هزار و 250 میلیارد ریال اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفتند.

وی ادامه داد: سال گذشته از سوی شهرداری های استان 2 هزار و 145 فقره پروانه به مساحت یک میلیون و 317 هزار متر مربع صادر و یک هزار و 600 میلیارد ریال نیز از محل منابع مالی ارزش افزوده به آنها پرداخت شد.
به گفته این مسئول، در حال حاضر 30 طرح از سوی شهرداریهای استان به ارزش 2 هزار میلیارد ریال جهت استفاده از تسهیلات قرض الحسنه معرفی شده اند که امیدواریم با تخصیص آن، برخی از مشکلات شهرداری های استان مرتفع شود.


زاهدی، اعتبارات شهرداری های استان در سال جاری را هشت هزار و 680 میلیارد ریال اعلام و یادآور شد: 69 درصد این اعتبار به حوزه عمرانی و 31 درصد آن نیز به امور جاری تعلق دارد که به لحاط تخصیص بودجه عمرانی، یکی از استان های شاخص کشور محسوب می شویم.
این مسئول با اشاره به اینکه در پنج ماه نخست امسال 930 میلیارد ریال از محل منابع ارزش افزوده بین شهرداری های استان توزیع شده، افزود: سال گذشته 145 هزار نفر ساعت آموزش در حوزه مدیریت شهری به انجام رسید و این روند در سال جاری نیز همچنان ادامه دارد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: در حال حاضر دو لایحه مدیریت شهری و درآمدپایدار شهری در حوزه شهرداریها در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی می باشد که با تصویب این لوایح بخشی از مسائل و مشکلات شهرداریها مرتفع می شود.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین اعلام کرد:طی یکسال گذشته 110 میلیارد تومان ارزش افزوده دربین دهیاریها و مناطق روستایی استان  قزوین توزیع شده است.